Za pravilnost zapisanih imen odgovarja koordinator mladinskega raziskovalnega dela na posamezni šoli.

ŠolaNaslov raziskovalne nalogeAvtorjiMentorjiRezultat na državnem srečanju
I. osnovna šola CeljeKakšno vodo pijemo?Jakob Kumer, Jan OrehovKrajnc Bredabronasto priznanje
I. osnovna šola CeljeKoliko še razumemo slovenske frazeme?Zala BurnikMočivnik Črtbronasto priznanje
I. osnovna šola CeljeStayGašper Bervar, Miha KužnerMočivnik Žanse uvrsti v drugi krog
III. osnovna šola CeljeZ roko v roki z DuolingomSara Godec, Ajda Šrot Pavlič, Mateja KrznarĐudarić Rajkobronasto priznanje
III. osnovna šola CeljeMigracije - Zakaj ravno Slovenija?Sara Marolt, Ema Šarman , Ovčina HanaGolob Tomislavbronasto priznanje
III. osnovna šola CeljeNasilje med učenci v osnovni šoliŽan Luka UmičevičKladnik Damjanase uvrsti v drugi krog
IV. osnovna šola CeljeURE ODDELČNE SKUPNOSTI NA IV. OSNOVNI ŠOLI CELJE talisa meić-pecarski, maj jelen, gal zupanckojnik vengust katjabronasto priznanje
IV. osnovna šola CeljeTURISTIČNE TOČKE V CELJUlovro seljak, tine preložnikmosbruker mojmirbronasto priznanje
IV. osnovna šola CeljeUČENJE ZGODOVINE S POMOČJO RAČUNALNIŠKIH IGERmartin črepinšekčrepinšek matejse uvrsti v drugi krog
Osnovna šola Antona Aškerca Rimske topliceIzdelava stop motion animacije; Zgodba Veronike Deseniške in Friderika II. Andraž Bregar, Valtentin Gartner, Miha OcvirkOblak Jasminabronasto priznanje
Osnovna šola Antona Aškerca Rimske toplicePomen zaprtja podružnične šole za razvoj kraja LazišeKatarina Tržan, Kaja Kajtna, Julija PavšekOblak Jasminabronasto priznanje
Osnovna šola Antona Aškerca Rimske topliceIzdelava tipanke za slepe in slabovidneMia Koritnik , Tea ZupanOblak Jasminase uvrsti v drugi krog
Osnovna šola BraslovčeVelika raznolikost gliv majhnega gozda v BraslovčahAna Mia Bedjanič, Bine Bedjanič Kosi Andreja, Luka Šparlse uvrsti v drugi krog
Osnovna šola Frana KranjcaMihailo Lišanin - osebnost mojega krajaTea Horvatič, Klara KlincDraksler Janabronasto priznanje
Osnovna šola Frana Kranjca"Ali bomo krompir sadili na asfaltu?" Gospodarski učinki izgradnje hitre ceste v Spodnji Savinjski dolini.Nace EsihSirše Majabronasto priznanje
Osnovna šola Frana KranjcaPolica za hladilnik z vgrajeno tehtnicoMartin Malinger, Luka SegečićMiklavžina Nina, Morelj Dorijanse uvrsti v drugi krog
Osnovna šola Frana KranjcaDvorec Prešnik – up ali brezup?Taja Korošec, Nika Roš, Ana ViherRebernak Bojanse uvrsti v drugi krog
Osnovna šola Frana RošaVRANE V CELJUUla Polutnik, Ela Velepec, Špela ŽičkarGrenko Marija Majabronasto priznanje
Osnovna šola HudinjaPopolna in prijateljska števila v 6. razreduEva Pečnik, Neli Turinek, Pia BobnarŠkrabe Tinabronasto priznanje
Osnovna šola HudinjaPrimerjava zaščite pred UVB-žarki med domačo in komercialno kremo za sončenjeManja Drobne, Urh ŠarlahŠtih Boštjanbronasto priznanje
Osnovna šola HudinjaKako učinkovito oprati jabolko?Urška Kolar, Oriana JeklŠtih Boštjanbronasto priznanje
Osnovna šola HudinjaZanimanje osnovnošolcev za politikoJernej BizjakŽgajner Teabronasto priznanje
Osnovna šola HudinjaTrenažer za "ulično vadbo"Gašper Krajnc, Tim Šantl, Leon GlinšekKalar Urošse uvrsti v drugi krog
Osnovna šola HudinjaZalivanje visoke gredeLuka Kolar, Izidor SlapnikKalar Urošse uvrsti v drugi krog
Osnovna šola HudinjaRazlični načini segrevanja vodeGal Skalicky, Nina JešovnikPančur Gregorse uvrsti v drugi krog
Osnovna šola HudinjaMožnost uporabe starega tekstila iz bombaža kot toplotnega izolatorjaSara Hrastnik, Neža Mikic, Špela PahorŠtih Boštjanse uvrsti v drugi krog
Osnovna šola LjubečnaKukavičevke na travniku nad Celjsko KočoLuka Pevec, Zala VelenšekGradišnik Mirt Marjetase uvrsti v drugi krog
Osnovna šola LjubečnaPrisotnost vodnih nevretenčarjev v reguliranem delu reke HudinjeAneja KanjirGradišnik Mirt Marjetase uvrsti v drugi krog
Osnovna šola Primoža Trubarja LaškoKvantitativna vsebnost teobromina v ekstraktih navadne bodike (Ilex aquifolium) in njihovo delovanje na kvasovke (Saccharomyces cerevisiae)Asja Zupanc Rezec, Staša HohkrautJeran Marko, Žohar Milena, Novak Urbanse uvrsti v drugi krog
Osnovna šola RadečeVPLIV VIRA CELULOZE NA NJENE FIZIKALNE LASTNOSTI IN PORABO BELILA PRI PROIZVODNJI PAPIRJALIZA NOVAKKOČEVAR TATJANA, TRATAR NEVENKAse uvrsti v drugi krog
Osnovna šola VojnikAmbrozijin lepenec - njegov pomen pri zatiranju pelinolistne ambrozijeLana Robačer Hedžet Tatjanabronasto priznanje
Osnovna šola VojnikMladi in sodobna tehnologijaPina Berk, Neža KrajncKovač Jurčenko Urškabronasto priznanje
Osnovna šola VojnikKako spimo najstniki?Urška Požin , Neža ČeperlinOjsteršek Bliznac Barbarabronasto priznanje
Osnovna šola VojnikSlengizmi med osmo- in devetošolci OŠKlara Korošec, Lara StrgarRojc Marjanabronasto priznanje
Osnovna šola VojnikVARNA VOŽNJA S SKUTERJEMKATEREGA HITROST NE PRESEGA 25 km/hEma BanHedžet Tatjanase uvrsti v drugi krog
Gimnazija Celje - CenterKreativnost na GCCPIKA HERLAH, ANA ARTNAKPAINKRET SIMONAse uvrsti v drugi krog
Gimnazija LavaDediščina splavarstva na SavinjiNejc Funtek, Klemen LahPovše Darja, Ferlež Urh, Moškotevc Markose uvrsti v drugi krog
Gimnazija LavaRokovanje z rokovnjačiJaka Baš, Matjaž VuhererPovše Darja, Ferlež Urh, Moškotevc Markose uvrsti v drugi krog
I. gimnazija v CeljuHMELJ, OD KMETIJSKE KULTURE DO TURISTIČNE PRILOŽNOSTI Ana GrilMarčič Natašase uvrsti v drugi krog
I. gimnazija v CeljuUgotavljanje vsebnosti artemisinina v različnih pripravkih sladkega pelinaEva Jeran, Maša CapelloPlevnik Žnidarec Mojcabronasto priznanje
I. gimnazija v CeljuIzdelava najoptimalnejše formulacije kreme za obraz z dodatkom hmeljaLara Gobec, Eva Nograšek, Tjaša JeclPrislan Iztok, Alif Mojcabronasto priznanje
I. gimnazija v CeljuKako dijaki poznajo pravopisna pravilaLea Zahrastnik, Tea PlankoGubenšek Bezgovšek Vesnase uvrsti v drugi krog
I. gimnazija v CeljuCeljski viseči most - kjer preteklost povežemo s prihodnostjoNejc OcvirkMarčič Natašase uvrsti v drugi krog
I. gimnazija v CeljuDilema sodobne ženske: Družino ali karieraKaja KolarNina Trojnerse uvrsti v drugi krog
Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okoljaEko objekt za preživljanje prostega časaUrška Adamič, Nika GučekČuvan Janjabronasto priznanje
Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okoljaGlamping arhitekturaAndrej Kumprej, Adam Rihter, Žiga SedejPetriček Marjetabronasto priznanje
Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okoljaUreditev zelenih površin ob ribniku Zadrže v Šmarju pri JelšahErika Fišer, Kaja Cingesar, Veronika KrivecKit Goričan Zrinkase uvrsti v drugi krog
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoPametno ogledaloUrban Mikic, Jan BezgovšekGrilc Andrejbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoPosodobitev učne priprave s področja krmilno-regulacijskih sistemov z mikrokrmilnikom arduinoAndraž Špan, Rok LešnikHerodež Dejanbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoObogatena resničnostAljaž Lipar, Nejc RihterHolobar Maticbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoRF nadzorni sistemGašper Gril, Kristjan ŠolnKališek Matejbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoMaraschino: kako pripraviti žganje iz domačih višenjDominik FendreKlovar Sebastianbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoIzdelava kontrolne plošče za simulator TRAIN SIM WORLDAndraž ŠpanKramer Gregorbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoInteraktivno učenje umetne inteligenceIvana Lavrič, Matija PodbreznikResinovič Boštjanbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoSkladiščni sistemMatjaž Centrih, Žan PlahutaResinovič Boštjanbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoPametni asistent The MaSHiNAMateja Žvegler, Marko ŠimunovičResinovič Boštjanbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoUpravljanje okenskih senčil s krmilnikom arduinoJure MazejSlemenšek Borutbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoModel avtomatizirane parkirne hišeDavid Slatinek, Gregor ZavolovšekBreznik Gorazdse uvrsti v drugi krog
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoNadgradnja nadzora mikroklime v prostoru s krmilnikom arduino Andraž Špan, Rok LešnikGrilc Andrejse uvrsti v drugi krog
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoBioplastikaTjaša LikebJug Mihelase uvrsti v drugi krog
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoKako prodajati mladimDomen Hribernik, Domen Kamplet, Alen CiglerKoštomaj Gašperšič Marjeticase uvrsti v drugi krog
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoDaljinsko vodena kosilnica s pogonom na goseniceDavid Kolar, Aljaž GrmVrečko Markose uvrsti v drugi krog
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijeAnaliza toplotnih izgub ovoja zgradbe ŠCCRok Pražnikar, Leon RatajcFerlež Aleš, Podbregar Žanbronasto priznanje
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijePredelava ATX motorjaLuka Rudi RudnikPodbregar Žan, Ferlež Alešbronasto priznanje
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijeNaprava za zlaganje mapJernej Oblonšek, Matic Jančič, Sebastjan ŠmidPodbregar Žan, Ferlež Alešbronasto priznanje
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijeNaprava za etikiranje kozarcevAlbret Duga, Aljaž ResnikPodbregar Žan, Ferlež Alešbronasto priznanje
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijeIzboljšanje kakovosti bivanja z energetsko sanacijo stavbeTimon Pliberšek, Žan ŽeleznikPrezelj Jože, Brčina Jasmina, Lah Rokbronasto priznanje
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijeSpineFleksŽan Vengust, Luka KompletCizej Matjaž, Bevc Milošse uvrsti v drugi krog
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijeNaprava za zatiskanje tubBenjamin Bastl, Miha Drame , Nejc GubenšekPodbregar Žan, Amon Martin, Zupanc Romanse uvrsti v drugi krog
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijeDetekcija parametrov okolice pri robotskem reševanjuŽan Marinšek , Florijan Plohl, Tomaž Rejc Zagožen Veber Matej, Glamnik Androse uvrsti v drugi krog
Srednja zdravstvena šolaPRILAGOJENOST MESTNIH AVTOBUSOV IN POSTAJALIŠČ ZA SLEPE IN SLABOVIDNE V CELJUSara KovčeČepin Tovornik Peterbronasto priznanje
Srednja zdravstvena šolaOSVEŠČENOST OBČANOV SEVNICE IN CELJA O PRVI POMOČI IN UPORABI DEFIBRILATORJANeja NovšakČepin Tovornik Peterse uvrsti v drugi krog