Za pravilnost zapisanih imen odgovarja koordinator mladinskega raziskovalnega dela na posamezni šoli.

Osnovne šole

ŠolaNaslov raziskovalne nalogeAvtorjiMentorjiRezultat na državnem srečanju
I. osnovna šola CeljeKakšno vodo pijemo?Jakob Kumer, Jan OrehovBreda Krajncbronasto priznanje
I. osnovna šola CeljeKoliko še razumemo slovenske frazeme?Zala BurnikČrt Močivnikbronasto priznanje
I. osnovna šola CeljeStayGašper Bervar, Miha KužnerŽan Močivniksrebrno priznanje
III. osnovna šola CeljeMigracije - Zakaj ravno Slovenija?Sara Marolt, Ema Šarman, Hana OvčinaTomislav Golobbronasto priznanje
III. osnovna šola CeljeNasilje med učenci v osnovni šoliŽan Luka UmičevičDamjana Kladniksrebrno priznanje
III. osnovna šola CeljeZ roko v roki z DuolingomSara Godec, Ajda Šrot Pavlič, Mateja KrznarRajko Đudarićbronasto priznanje
IV. osnovna šola CeljeTURISTIČNE TOČKE V CELJUlovro seljak, tine preložnikmojmir mosbrukerbronasto priznanje
IV. osnovna šola CeljeUČENJE ZGODOVINE S POMOČJO RAČUNALNIŠKIH IGERmartin črepinšekmatej črepinšek zlato priznanje
IV. osnovna šola CeljeURE ODDELČNE SKUPNOSTI NA IV. OSNOVNI ŠOLI CELJE talisa meić-pecarski, maj jelen, gal zupanckatja kojnik vengust bronasto priznanje
Osnovna šola Antona Aškerca Rimske TopliceIzdelava stop motion animacije; Zgodba Veronike Deseniške in Friderika II. Andraž Bregar, Valtentin Gartner, Miha OcvirkJasmina Oblakbronasto priznanje
Osnovna šola Antona Aškerca Rimske TopliceIzdelava tipanke za slepe in slabovidneMia Koritnik, Tea ZupanJasmina Oblaksrebrno priznanje
Osnovna šola Antona Aškerca Rimske ToplicePomen zaprtja podružnične šole za razvoj kraja LazišeKatarina Tržan, Kaja Kajtna, Julija PavšekJasmina Oblakbronasto priznanje
Osnovna šola BraslovčeVelika raznolikost gliv majhnega gozda v BraslovčahAna Mia Bedjanič, Bine Bedjanič Andreja Kosi, Šparl Luka zlato priznanje
Osnovna šola Frana Kranjca"Ali bomo krompir sadili na asfaltu?" Gospodarski učinki izgradnje hitre ceste v Spodnji Savinjski dolini.Nace EsihMaja Siršebronasto priznanje
Osnovna šola Frana KranjcaDvorec Prešnik – up ali brezup?Taja Korošec, Nika Roš, Ana ViherBojan Rebernakzlato priznanje
Osnovna šola Frana KranjcaMihailo Lišanin - osebnost mojega krajaTea Horvatič, Klara KlincJana Drakslerbronasto priznanje
Osnovna šola Frana KranjcaPolica za hladilnik z vgrajeno tehtnicoMartin Malinger, Luka SegečićNina Miklavžina, Dorijan Moreljsrebrno priznanje
Osnovna šola Frana RošaVRANE V CELJUUla Polutnik, Ela Velepec, Špela ŽičkarMarija Maja Grenkobronasto priznanje
Osnovna šola HudinjaKako učinkovito oprati jabolko?Urška Kolar, Oriana JeklBoštjan Štihbronasto priznanje
Osnovna šola HudinjaMožnost uporabe starega tekstila iz bombaža kot toplotnega izolatorjaSara Hrastnik, Neža Mikic, Špela PahorBoštjan Štihsrebrno priznanje
Osnovna šola HudinjaPopolna in prijateljska števila v 6. razreduEva Pečnik, Neli Turinek, Pia BobnarTina Škrabebronasto priznanje
Osnovna šola HudinjaPrimerjava zaščite pred UVB-žarki med domačo in komercialno kremo za sončenjeManja Drobne, Urh ŠarlahBoštjan Štihbronasto priznanje
Osnovna šola HudinjaRazlični načini segrevanja vodeGal Skalicky, Nina JešovnikGregor Pančursrebrno priznanje
Osnovna šola HudinjaTrenažer za "ulično vadbo"Gašper Krajnc, Tim Šantl, Leon GlinšekUroš Kalarsrebrno priznanje
Osnovna šola HudinjaZalivanje visoke gredeLuka Kolar, Izidor SlapnikUroš Kalarzlato priznanje
Osnovna šola HudinjaZanimanje osnovnošolcev za politikoJernej BizjakTea Žgajnerbronasto priznanje
Osnovna šola LjubečnaKukavičevke na travniku nad Celjsko KočoLuka Pevec, Zala VelenšekMarjeta Gradišnik Mirtzlato priznanje
Osnovna šola LjubečnaPrisotnost vodnih nevretenčarjev v reguliranem delu reke HudinjeAneja KanjirMarjeta Gradišnik Mirtzlato priznanje
Osnovna šola Primoža Trubarja LaškoKvantitativna vsebnost teobromina v ekstraktih navadne bodike (Ilex aquifolium) in njihovo delovanje na kvasovke (Saccharomyces cerevisiae)Asja Zupanc Rezec, Staša HohkrautMarko Jeran, Milena Žohar, Urban Novakzlato priznanje
Osnovna šola RadečeVPLIV VIRA CELULOZE NA NJENE FIZIKALNE LASTNOSTI IN PORABO BELILA PRI PROIZVODNJI PAPIRJALIZA NOVAKTATJANA KOČEVAR, NEVENKA TRATARzlato priznanje
Osnovna šola VojnikAmbrozijin lepenec - njegov pomen pri zatiranju pelinolistne ambrozijeLana Robačer Tatjana Hedžetbronasto priznanje
Osnovna šola VojnikKako spimo najstniki?Urška Požin, Neža ČeperlinBarbara Ojsteršek Bliznacbronasto priznanje
Osnovna šola VojnikMladi in sodobna tehnologijaPina Berk, Neža KrajncUrška Kovač Jurčenkobronasto priznanje
Osnovna šola VojnikSlengizmi med osmo- in devetošolci OŠKlara Korošec, Lara StrgarMarjana Rojcbronasto priznanje
Osnovna šola VojnikVARNA VOŽNJA S SKUTERJEM, KATEREGA HITROST NE PRESEGA 25 km/hEma BanTatjana Hedžetsrebrno priznanje

Srednje šole

ŠolaNaslov raziskovalne nalogeAvtorjiMentorjiRezultat na državnem srečanju
Gimnazija Celje - CenterKreativnost na GCCPIKA HERLAH, ANA ARTNAKSIMONA PAINKRETsrebrno priznanje
Gimnazija LavaDediščina splavarstva na SavinjiNejc Funtek, Klemen LahDarja Povše, Urh Ferlež, Marko Moškotevcsrebrno priznanje
Gimnazija LavaRokovanje z rokovnjačiJaka Baš, Matjaž VuhererDarja Povše, Urh Ferlež, Marko Moškotevczlato priznanje
I. gimnazija v CeljuCeljski viseči most - kjer preteklost povežemo s prihodnostjoNejc OcvirkNataša Marčičzlato priznanje
I. gimnazija v CeljuDilema sodobne ženske: Družino ali karieraKaja KolarTrojner Ninasrebrno priznanje
I. gimnazija v CeljuHMELJ, OD KMETIJSKE KULTURE DO TURISTIČNE PRILOŽNOSTI Ana GrilNataša Marčičzlato priznanje
I. gimnazija v CeljuIzdelava najoptimalnejše formulacije kreme za obraz z dodatkom hmeljaLara Gobec, Eva Nograšek, Tjaša JeclIztok Prislan, Mojca Alifbronasto priznanje
I. gimnazija v CeljuKako dijaki poznajo pravopisna pravilaLea Zahrastnik, Tea PlankoVesna Gubenšek Bezgovšeksrebrno priznanje
I. gimnazija v CeljuUgotavljanje vsebnosti artemisinina v različnih pripravkih sladkega pelinaEva Jeran, Maša CapelloMojca Plevnik Žnidarecbronasto priznanje
Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okoljaEko objekt za preživljanje prostega časaUrška Adamič, Nika GučekJanja Čuvanbronasto priznanje
Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okoljaGlamping arhitekturaAndrej Kumprej, Adam Rihter, Žiga SedejMarjeta Petričekbronasto priznanje
Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okoljaUreditev zelenih površin ob ribniku Zadrže v Šmarju pri JelšahErika Fišer, Kaja Cingesar, Veronika KrivecZrinka Kit Goričansrebrno priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoBioplastikaTjaša LikebMihela Jugsrebrno priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoDaljinsko vodena kosilnica s pogonom na goseniceDavid Kolar, Aljaž GrmMarko Vrečkosrebrno priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoInteraktivno učenje umetne inteligenceIvana Lavrič, Matija PodbreznikBoštjan Resinovičbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoIzdelava kontrolne plošče za simulator TRAIN SIM WORLDAndraž ŠpanGregor Kramerbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoKako prodajati mladimDomen Hribernik, Domen Kamplet, Alen CiglerMarjetica Koštomaj Gašperšičsrebrno priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoMaraschino: kako pripraviti žganje iz domačih višenjDominik FendreSebastian Klovarbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoModel avtomatizirane parkirne hišeDavid Slatinek, Gregor ZavolovšekGorazd Brezniksrebrno priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoNadgradnja nadzora mikroklime v prostoru s krmilnikom arduino Andraž Špan, Rok LešnikAndrej Grilcsrebrno priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoObogatena resničnostAljaž Lipar, Nejc RihterMatic Holobarbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoPametni asistent The MaSHiNAMateja Žvegler, Marko ŠimunovičBoštjan Resinovičbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoPametno ogledaloUrban Mikic, Jan BezgovšekAndrej Grilcbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoPosodobitev učne priprave s področja krmilno-regulacijskih sistemov z mikrokrmilnikom arduinoAndraž Špan, Rok LešnikDejan Herodežbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoRF nadzorni sistemGašper Gril, Kristjan ŠolnMatej Kališekbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoSkladiščni sistemMatjaž Centrih, Žan PlahutaBoštjan Resinovičbronasto priznanje
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvoUpravljanje okenskih senčil s krmilnikom arduinoJure MazejBorut Slemenšekbronasto priznanje
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijeAnaliza toplotnih izgub ovoja zgradbe ŠCCRok Pražnikar, Leon RatajcAleš Ferlež, Žan Podbregarbronasto priznanje
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijeDetekcija parametrov okolice pri robotskem reševanjuŽan Marinšek, Florijan Plohl, Tomaž Rejc Zagožen Matej Veber, Andro Glamnikzlato priznanje
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijeIzboljšanje kakovosti bivanja z energetsko sanacijo stavbeTimon Pliberšek, Žan ŽeleznikJože Prezelj, Jasmina Brčina , Rok Lahbronasto priznanje
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijeNaprava za etikiranje kozarcevAlbret Duga, Aljaž ResnikŽan Podbregar, Aleš Ferležbronasto priznanje
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijeNaprava za zatiskanje tubBenjamin Bastl, Miha Drame, Nejc GubenšekŽan Podbregar, Martin Amon , Roman Zupanczlato priznanje
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijeNaprava za zlaganje mapJernej Oblonšek, Matic Jančič, Sebastjan ŠmidŽan Podbregar, Aleš Ferležbronasto priznanje
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijePredelava ATX motorjaLuka Rudi RudnikŽan Podbregar, Aleš Ferležbronasto priznanje
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medijeSpineFleksŽan Vengust, Luka KompletMatjaž Cizej, Miloš Bevcsrebrno priznanje
Srednja zdravstvena šolaOSVEŠČENOST OBČANOV SEVNICE IN CELJA O PRVI POMOČI IN UPORABI DEFIBRILATORJANeja NovšakPeter Čepin Tovorniksrebrno priznanje
Srednja zdravstvena šolaPRILAGOJENOST MESTNIH AVTOBUSOV IN POSTAJALIŠČ ZA SLEPE IN SLABOVIDNE V CELJUSara KovčePeter Čepin Tovornikbronasto priznanje